Vaka sayılarında artış yaşanan İstanbul’da “kısıtlamasız” ilk cumartesi hareketli geçti

by Haber Fora

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede “kontrollü normalleşme” sürecine geçilmesiyle  birlikte “turuncu” kategoride bulunan İstanbul’da cumartesi günleri için kısıtlama kaldırılmıştı.

Kısıtlamasız ilk cumartesi gününe sakin başlayan İstanbul’da, öğle saatlerinden itibaren yer yer etkili olan yağışın da etkisiyle trafik yoğunluğu oluştu. 

Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na geçişte hem 15 Temmuz Şehitler Köprüsü hem de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde trafik oluştu.

E5’in her iki yönünde trafik yoğunluğu oluşurken, metrobüs duraklarında aşırı olmasa da yoğunluk gözlendi. İBB Trafik Yoğunluk Haritasına göre saat 16.35 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 65’e ulaştı. 

Meydan ve caddelerde hareketlilik yalandı

Sabah saatlerinin sakin geçtiği İstanbul’da, bazı önemli meydan ve caddelerde ise hareketlilik yaşandı.
 

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi, öğleden sonra gelen vatandaşlarla kalabalıklaştı. 
 

Ortaköy, Bebek, Arnavutköy ve Sarıyer sahilleri hem yürüyüş hem de balık tutmak için gelen vatandaşlarla hareketlenirken, öğleden sonra başlayan yağışın da etkisiyle kapalı mekanlar doldu. 
 

Cumartesi saat 21.00’de başlayıp pazartesi saat 05.00’e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde son alışverişlerini yapmak isteyen bazı vatandaşlar da semt pazarlarında yoğunluk oluşturdu.

İstanbul artık kırmızı kategoride

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugün açıkladı son verilere göre; İstanbul’da haftalık Kovid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide 111,57 oldu. İstanbul böylece turuncu kategoriden kırmızı kategoriye çıktı.
 

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap