Varank: Sosyal medya ağlarının burada da aynı vergiyi ödemeleri için gayret göstereceğiz

by Haber Fora
Varank: Sosyal medya ağlarının burada da aynı vergiyi ödemeleri için gayret göstereceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,”Bundan sonra da sosyal medya ağları dünyada hangi vergileri ödüyorlarsa burada da aynı vergileri ödemeleri için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. (Türkiyede temsilcilik açma kararı) Facebook açısından bu isabetli bir karar olmuştur. Türkiyede artık herkesin eriştiği, haberlerin, bilgilerin çok hızlı dolaşıma sokulduğu bu platformların yerel kanunlardan bağımsız olması düşünülemez” dedi.

Bakan Varank, “Kriz yönetiminde gösterdiğimiz başarı sayesinde yerli ve yabancı yatırımcıların Türk ekonomisine güveni arttı. Senenin başında Türkiye ekonomisi için oldukça karamsar bir tablo çizen uluslararası kuruluşlar da büyüme tahminlerini pozitif şekilde revize etmeye başladılar” dedi.

Varank, “Sıkıntılı süreci geride bırakıp artık tam anlamıyla yatırıma, üretime, ihracata ve istihdama odaklanacağımız bir döneme giriyoruz. Öncü göstergeler tüketici talebinin ve yatırım iştahının 2021 ilk ayı itibarıyla da artış eğilimini sürdürdüğünü gösteriyor” şeklinde konuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap