Vatan Partisi’nden “108 istifa” açıklaması: Ahlak düşkünlüğünün ve bunalımın son göstergesidir

by Haber Fora

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, “108 partilinin istifa ettiği” iddiasına ilişkin, listedeki 8 üyenin istifa etmediğini, 10 kişinin 1 ila 4 yıl önce istifa ettiğini, 29 kişinin ise yaklaşık 2 yıldır parti görevlerini yerine getirmediğini açıkladı. 

Bursalı, yazılı açıklamasında, partiden ihraç edilen Bedri Gültekin’in 21 Ocak’ta partiye istifa mektubunu sunduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Parti içinde fitne ve fesat çevirmeye kalkmıştır”

“Türkiyemiz, “İkinci İstiklâl Savaşı” olarak da adlandırılan Vatan Savaşıyla Atlantik sisteminin denetiminden kurtulmakta ve çağdaş uygarlığı temsil eden Asya’da öncü konumlara yerleşmektedir. Her Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, bu tarihi süreçte de iç cephede Vatan Savaşına karşı bozguncu hareket ve eğilimler ortaya çıkmıştır” denilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“PKK’nın ve FETÖ’nün sitelerinde alkışlanan konuma yuvarlanmıştır”

Açıklamada, Gültekin’in istifası ise şu şekilde değerlendirildi:

“Vatan Partisi altın çağında”

9 maddelik Özgür Bursalı imzalı açıklama şu ifadelerle son buldu:

“Üyelerinin hukukunu savunamayan bir parti, ülke için hiçbir şey yapamaz”

Vatan Partisi’nde kriz partinin kurucuları arasında yer alan Hikmet Çiçek ve Mehmet Bedri Gültekin’in ihraç istemiyle disipline sevk edilmeleri ile başlamıştı. Gültekin’in istifasının ardından aralarında Çiçek’in de bulunduğu 108 kişinin daha partiden istifa ettiği açıklanmıştı. İstifacılar açıklamalarında, Merkez Disiplin Kurulu’nun (MDK), Mehmet Bedri Gültekin ve Hikmet Çiçek’in istifasını reddettiği için Merkez Yürütme Kurulu tarafından (MYK) baskı gördüğü ileri sürülmüş ve “Kurultay’ın iradesiyle seçilen MDK, Genel Başkan’ın talebiyle ortadan kaldırılmıştır” denilmişti. Açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

Parti içi demokrasinin olmadığı, farklı görüşte olan üyenin hemen “düşman tarafına” geçmekle suçlandığı ve her türlü hukuk ve ahlak dışı yöntemin geçerli olduğu bir ortamda verilecek bir “Parti içi mücadele” olamaz.

Bundan böyle Vatan Partisi üyelerinin hiçbir güvencesi kalmamıştır.

Kendi üyelerinin hukukunu savunamayan bir Parti, başkaları için, halk için, ülke için hiçbir şey yapamaz.

Bütün bunlardan dolayı bir devrimcinin Vatan Partisi saflarında yapacağı bir şey de kalmamıştır.

Bu komediye artık bir son vermek gerekiyor.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap