Ve Reddit yatırımcıları gümüşü keşfetti

by Haber Fora
Ve Reddit yatırımcıları gümüşü keşfetti

Reddit yatırımcıları, fiziksel metalin Perşembe günü gerçekleştirdiği yükselişle birlikte gümüşü keşfetti.

Spot gümüş, Ağustos ayından bu yana en büyük artışı gerçekleştirerek yüzde 6,8’e kadar yükseldi. IShares Silver Trust’ın gün içi kazancı Ağustos ayından bu yana en büyük oranı gördü ve yüzde 7,2’ye kadar yükseldi.

GameStop / AMC / Reddit çılgınlığı gümüşe yayılıyor ve altın yükselişini sürdürüyor. RJO Futures’ın kıdemli piyasa stratejisti Bob Haberkorn yaptığı açıklamada, bu sabahki ekonomik veriler tartışmalı bir konu haline geldi. Bu, herhangi bir küresel olayı esas almıyor, sadece bir mesaj panosundaki tüm silahlarını değerli metal pazarlarına götüren insanlar. Yatırımcılar uzak aylar için gümüş seçenekleri satın almak istiyor. Opsiyonlarda normalde bu noktada hiçbir değeri olmayacak bazı inanılmaz fiyat artışları görüyorsunuz” dedi.

Perakende yatırımcılar tarafından keşfedilen gümüşten sonra First Majestic yükseldi. Kısa süreli hedef olarak gösterilen First Majestic Silver Corp., internet sohbet odalarının körüklediği perakende ticaret çılgınlığının ortasında Perşembe günü New York’ta yüzde 39 yükseldi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap