Vikings’in yaratıcısı, Floki’nin dönme gerekçesini açıkladı: Unutulmasına göz yumamazdım

by Haber Fora

*UYARI – Spoiler içerir*

Vikings dizisinin yaratıcısı Michael Hirst yakın zamanda, History’nin destansı dizisinin son sezonunda Gustaf Skarsgård’ın canlandırdığı sevilen Vikings karakteri Floki’yi geri getirme nedenlerini izah etti.

Çılgın tekne imalatçısı ve Ragnar Lothbrok’un (Travis Fimmel) eski dostu en nihayet 6. sezonun ikinci yarısında kendisini Amerika’ya tanıttı.

5. sezonun sonunda öldüğü düşünülen Floki, diziyi Ubbe (Jordan Patrick Smith) ve Torvi’yle (Georgia Hirst) yeniden bir araya geldikten sonra dokunaklı bir anla kapattı.

En son İzlanda’da patlayan bir yanardağdan fırlayan kayaların altında ezilirken görülen Floki, Yeni Dünya’ya Ubbe ve Torvi’den önce varmış “deli bir adam” olarak tekrar döndü.

Floki’nin kaderi her zaman belirsizdi ve Hirst de karakterin nihayetinde diziye dönüp dönmeyeceğine dair yorum yapmaktan kaçınmıştı.

Şimdi dizinin hayranları Vikings’in son 10 bölümünü art arda izlerken, program direktörü ve tarihçi Hirst dizinin en popüler karakterlerinden birini geri getirmesinin arkasında yatan mantığın ayrıntılarını açıkladı.

Express’in haberine göre Hirst, “Floki’yi ihmal edip bir yanardağın dibinde unutulmuş bırakamayacağımı biliyordum” dedi.

Anlaşılan Floki, yanardağdan ayrılmadan evvel, Cehennem’in İskandinav versiyonu Helgrind olduğuna inandığı şeyin altında boğulmuş gibiydi.

Bununla birlikte Ubbe ve Torvi’nin 6. sezonda İzlanda’ya gerçekleştirdiği keşif, Floki’nin kazadan sağ kurtulduğu ve dizinin finalinden önce geri döneceği söylentilerine yol açmıştı.

Çoğu Vikings hayranı Floki’nin Amerika’da ortaya çıkacağını tahmin edemese de, dönüşü teoriler ve spekülasyonların nabzını tutanlar için bir sürpriz olmadı.

Hirst, “Sanırım Amerika’da yeniden ortaya çıkacağı sonucuna gayet erken varmıştım ama bu sefer de nasıl bir halde ve kim olacağı sorusu gün yüzüne çıktı” diye ekledi.

Haber Fora, Express

Haber Fora için çeviren: Kerim Çelik

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap