WhatsApp geri adım attı: Hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak

by Haber Fora

WhatsApp, 8 Şubat’a kadar yeni koşulların kabul edilmemesi durumunda uygulamanın kullanılamayacağını yönünde kararından geri adım attı.

WhatsApp’ın resmi blogundan  yapılan açıklamada “İnsanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek” denildi.

WhatsApp’ın basit bir fikir üzerine kurulduğunu belirten şirket şunları kaydetti:

Güncellemeyle bu kararların hiçbirinin değişmediği vurgulanan açıklamada “Bunun yerine, güncelleme, insanların WhatsApp üzerinden bir işletmeye mesaj göndermesi gereken yeni seçenekleri içeriyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor. Bugün herkes WhatsApp’ta bir işletmeyle alışveriş yapmasa da, gelecekte daha fazla insanın bunu tercih edeceğini ve insanların bu hizmetlerden haberdar olması önemli. Bu güncelleme, Facebook ile veri paylaşma yeteneğimizi genişletmez” ifadeleri yer buldu.

15 Mayıs’a ertelendi

Açıklama şöyle devam etti:

Ne olmuştu?

WhatsApp’ın 8 Şubat’a kadar yeni koşulların kabul edilmemesi durumunda uygulamanın kullanılamayacağını belirtmesine kullanıcılardan tepki gelmişti.

Avrupa bölgesi kullanıcılarının bu güncellemeden etkilenmeyeceğini, bu bölgedeki kullanıcıların verilerinin Facebook şirketleriyle paylaşılmayacağını duyurması da başta Türkiye olmak üzere bir çok ülkede “çifte standart” eleştirilerini gündeme getirmişti. 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap