Will Smith başkan adayı olmayı düşünüyor: Payıma düşeni yapacağım

by Haber Fora

Will Smith pazartesi katıldığı bir podcastte ileride “bir noktada” başkan adayı olmayı düşünebileceğini söyleyerek siyasi emellerinden bahsetti.

Jon Favreau, Jon Lovett, Dan Pfeiffer ve Tommy Vietor’un sunduğu “Pod Save America” podcastine katılan 52 yaşındaki oyuncuya siyasete atılmakla ve ırkçılıkla karşı karşıya geldiği durumlarla ilgili görüşleri soruldu.

“Sanırım şimdilik o makamın biraz derlenip toplanmasını bekleyeceğim” diyen Smith, şunları ekledi:

Oyuncu “kesinlikle” bir fikri olduğunu ve insanlar arasındaki anlayışı geliştirmenin yanı sıra toplumsal uyum ihtimaline de inandığını söyledi.

“İster sanat alanında kalarak ister bir noktada siyasete yönelik girişimler yaparak, payıma düşeni kesinlikle yapacağım, ” diye ekledi.

Siyah Giyen Adamlar’ın (The Man in Black) 4 Grammy ödüllü yıldızı, ABD’de Siyahi biri olarak büyüme deneyimlerini de paylaşarak z- kelimesinin kendisine en az 5 kez dendiğini söyledi.

“Bu hakarete muhtemelen 5-6 kez maruz kalmışımdır. Neyse ki, bunu bana söyleyen zeki bir insan hiç olmadı” dedi.

Oyuncu, kariyerinin başında daha çok sistemik ırkçılığa rastladığını ve “cehaletle kötülük arasındaki farkın” dikkatini çektiğini söyledi.

Smith şunları söyledi:

Smith şu sıralar yeni Netflix dizisi Değişiklik Yap: ABD’de Eşitlik Mücadelesi’ni (Amend: The Fight For America) tanıtıyor. Siyasete yöneleceğinin sinyalini en son 2015’te veren Smith, o sıralar başkan adayı olan Donald Trump’ın açıklamalarının sonunda başkan adayı olmasına neden olacağını söylemişti.

O sıralar CBS News’a şunları söylemişti:

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Haber Fora için çeviren: Şafak Küçüksezer

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap