Yemen’de maaşını alamayan öğretmenlerden protesto: Taleplerimizin karşılığını alamazsak kapsamlı bir grev başlatabiliriz

by Haber Fora

Yemen’in Taiz kentinde maaşını alamayan binlerce öğretmen, protesto düzenledi. Mevcut şartların iyileştirilmesini isteyen öğretmenler sağlıklı bir eğitim dönemine başlayabilmek için ilk önce maaşların verilmesi gerektiğini vurguladı. Düzenlenen protesto gösterisinde eylemciler Taiz sokaklarını dolaşarak Taiz valilik binasına geldi.

Eylemci Fuad Ahmed Halid, “Taiz’deki öğretmenleri, Kurban Bayramı’nı maaşı alamadan zor bir şekilde geçirdi. Yetkililer bu soruna ciddiye almıyor. Bu şekilde tüm öğretmenler için taleplerimizin karşılığını alamazsak kapsamlı bir grev başlatabiliriz” dedi.

Taiz Valiliği Öğretmenler Sendikası Başkanı Müsteşar Abdülaziz Sultan, “Tüm Taiz öğretmenlerle yasal haklarımızı talep etmek için sokaklara çıktık. Öğretmenler maaşsız kaldılar” ifadelerini kullandı. Yerel kaynaklara göre hükümetin öğretmenlere maaş vermemesinin yanında, öğretmenler kötü şartlarda görevlerini sürdürüyor.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap