Yeniden Refah Partisi’nden açıklama: 3. bir ittifakın omurgasını oluşturmak gibi alternatifleri değerlendireceğiz

by Haber Fora

Yeniden Refah Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe, kamuoyunun tartıştığı ittifaklar meselesine ilişkin yazılı değerlendirmede bulundu.

Sakartepe, ittifak stratejilerine ilişkin yaptığı açıklamada, Milli Görüş’ün prensipleri ve kırmızı çizgilerini önceleyerek, vatanımızın ve milletimizin menfaati ve selameti neyi gerektiriyorsa onu yapacaklarını ifade etti.

“Üyelerimizin yaş ortalaması 40’ın altındadır”

Siyasette 24 saatin uzun bir  zaman olduğu, bugün yapacağınız değerlendirmelerin, yarın değişen şartlar karşısında pek bir öneminin kalmayabileceğini söyleyen Sakartepe, Türkiye’nin, hükümetin açıklayacağı, hukuk ve ekonomi reformuna kilitlenmiş durumda olduğunu belirterek, “Bu paketin hukuk ayağında seçim ve siyasi partiler kanununda değişiklikler yapılacağı tahmin edilmektedir. Bu kapsamda seçim barajlarının  % 5’e düşürülmesi, ‘Türkiye Milletvekilliği’nin yeniden getirilmesi ve ittifaklarla ilgili düzenlemeler içermesi beklenmektedir” dedi.

Kamuoyu tarafından, Yeniden Refah Partisi yetkililerine en sık sorulan sorunun seçim stratejilerinin ne olduğu ve hangi ittifakta yer alacakları yönündeki sorulara ise şu yanıtı verdi:

Üçüncü ittifak seçeneği

“Bugün itibari ile partimiz tek başına seçimlere katılıp, başarı ile çıkacak güç ve kuvvete sahiptir. “ El Atına Binen Çabuk İner “ atasözümüzü kulağımıza küpe yaparak stratejilerimizi oluşturmaktayız” diyen Bayram Sakartepe, ittifaklar konusunda farklı seçenekleri  değerlendirdiklerini belirtti.

“Bizim en önemli gücümüz inançlı kadrolarımızdır. Her zorluk karşında, “Ya Bir Yol Buluruz, Ya Bir Yol Açarız” neticede o zorluğu Allah’ın izni ile aşarız” diyen Sakartepe açıklamasını şöyle sürdürdü:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap