Yenikapı’da sarı kuyruk uzuyor, taksiciler tek noktada ayar yapılmasına tepkili

by Haber Fora

 İstanbul’da taksi ücretlerine 23 Aralık’ta yapılan zammın ardından Yenikapı’da oluşturulan taksi güncelleme noktasında dün başlayan yoğunluk bugün de devam ediyor.

Taksimetrelerini güncellemek için Yenikapı’daki etkinlik alanına gelen çok sayıda taksici uzun kuyruk oluşturdu. Saatlerce sıra bekleyen kimi taksiciler arasında gerginlik yaşanırken, bazı taksiciler de korna çalarak uygulamaya tepki gösterdi.

 

Yeni Nesil Taksiciler Kooperatifi (YENTAKOOP) Başkanı Kıyasettin Telli taksicilerin tepkisinin nedenini şu sözlerle açıkladı:

 

Otobüsleri saatlerce sırada gördünüz mü?

Taksilerdeki iTaksi cihazlarında aynı zamanda taksimetre özelliğinin bulunduğunu aktaran Telli, “İBB sırf taksimetre firmalarını korumak adına bu özelliği aktive etmiyor. Teknoloji çağında bizlere yapılan açıkca bir zulümdür. Örneğin İETT tarife zammı yaptığında İETT otobüslerinin bizim gibi saatlerce sıraya girdiği görülmüş müdür” diye konuştu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında 23 Aralık 2020’de alınan kararla taksi ücretlerine yüzde 11 zam kararı alınmıştı.

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap