Yılbaşı akşamı kurt adam kostümüyle “uluyarak” gezen kişi gözaltına alındı

by Haber Fora

Pakistan’da polis yılbaşı akşamı sokaklarda kurt adam kostümüyle dolaşarak insanları korkutan bir kişiyi gözaltına aldı.

Pakistan’daki Samaa News haber ajansı, Şah Kabul polisinin Peşaver kentinin Moti mahallesinde oturan adamı, motosikletini kullanırken insanları uluma benzeri seslerle korkuttuğu şikayetiyle gözaltına aldığını bildirdi.

Kentin polis teşkilatı, kimliği henüz açıklanmayan şahsa yönelik ilk tutanağı hazırladıklarını, adamın neden böyle bir şey yaptığını araştırdıklarını belirtti.

Adamın polis nezaretindeki fotoğrafıyla motosikletini kullanırken alınan görüntüsü, sosyal medyada farklı tepkiler aldı.

Gazeteci Ömer R. Kureyşi, şahsın yüzünü kapatan kurt adam maskesini taktığı ve elleri kelepçeli vaziyette iki polis memurunun yanında durduğu bir fotoğrafını Twitter’da paylaştı.
 

Çok sayıda kullanıcı, polisin Kovid-19 kısıtlamalarına uygun şekilde yüzünü kapatmış bir adamı bu nedenle gözaltına almasındaki ironiyi işaret etti. Samaa News ajansına göre fotoğraflar Peşaver sakinleri arasında da WhatsApp üzerinden yaygın olarak dolaşıma girmiş.

“Meh” rumuzlu bir Twitter kullanıcısı şunları söyledi:

Surya ismini kullanan bir başka kullanıcı da şunları yazdı:

Mira Naik de şu yorumda bulundu:

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Haber Fora için çeviren: Şafak Küçüksezer

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap