Yolcular anlattı: Motoru havada patlayan bir uçakta neler yaşanır?

by Haber Fora

20 Şubat’ta Denver Uluslararası Havalimanı’ndan Honolulu’ya gitmek üzere havalanan Boeing 777 tipi United Airlines uçağının motoru kalkıştan dakikalar sonra arızalanmıştı.

Sağ motoru patlayan uçak havalimanına güvenli bir şekilde geri dönse de Boeing, 777 serisi uçakların kullanımına ara verilmesini önerdi.

Hiç kimsenin yaralanmamasına rağmen uçağın yolcuları, korkuyu hâlâ atlatamamış gibi konuşuyor. 

CNN International, 241 kişinin olduğu uçakta yaşananları yolculardan dinleyerek aktardı. 

Dünyada ses getiren olayı eşiyle birlikte tecrübe eden Travis Loock, kendisini ürperten sesi kalkıştan yaklaşık 20 dakika sonra duyduğunu söyledi:

Loock, uçaktaki korkuyu hissetse de herkesin “çok sakin” davrandığını ifade etti. 

Uçağın aynı tarafında oturan isimlerden Bob Brown, telefonunu çıkarıp patlamış motoru çekmeye başladığını belirtti. “Eşim ve ben birbirimize bakıp el ele tutuştuk, sadece çocuklarımızın bizi bir daha görmesini diledik” de dedi.

Nate Fisher’sa patlama sesini uçağa çarpan bir yıldırımdan geldiğini düşünmüş. 

Mike Vena, patlamadan geri dönüp inene kadar uçağın bir buçuk saat boyunca sallandığını söyledi. Kabin ekibinin profesyonel yaklaşımının kendilerini bir nebze rahatlattığını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

Çocuklarıyla seyahate çıkan Brenda Dohn, pencereye bakınca dumanı gördüğünde bir şeylerin yanlış gittiğini anlamış:

United Airlines, uçağın geri dönmesinin ardından yolcuuların çoğunun Honolulu’ya gitmek için bilet almayı tercih ettiğini duyurdu. Yola hemen devam etmek istemeyenlerse ayarlanan otellerde konakladı. 

Haber Fora, CNN International

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap