Yüz yüze eğitim başlamadan ertelendi, nihai karar kabine toplantısından sonra alınacak

by Haber Fora

1 Mart Pazartesi günü başlayacağı duyurulan yüz yüze eğitim ertelendi. Yüz yüze eğitimle ilgili gelişmelere 1 Mart’ta toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda karar verilecek.

Konuyla ilgili ilk açıklamalar valiliklerden gelmişti. Ankara ve İstanbul valilikleri yüz yüze eğitimin planlandığı gibi 1 Mart’ta başlamayacağını, 1 Mart’ta yapılacak kabine toplantısı ve il hıfzıssıhha kurullarının yapacağı değerlendirmeden sonra yeni planlama yapılacağı duyurulmuştu.

Konuyla İlgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) da bir açıklama geldi. MEB’den yapılan yazılı açıklamada, 1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmi ve özel tüm ana sınıfları, ilkokullar, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı ve ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceğinin kamuoyuna açıklandığı hatırlatıldı.

Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası”nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirileceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap