Yüz yüze eğitim verilemeyecek sınıfların açıldığı tespit edildi

by Haber Fora

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, kapsam dışı sınıfların öğrencilerine yüz yüze eğitim verdiği tespit edilen özel okullarla ilgili tutanak tutulduğunu bildirdi.

Vali Günaydın, İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında valiliklere gönderdiği “Dinamik Denetim Süreci” genelgesi doğrultusunda, esnafı, toplu taşıma araçlarını ve vatandaşları denetledi.

Denetimlerin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Günaydın, salgınla mücadelenin yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Kayseri’deki süreci sürekli paylaştıklarını belirten Günaydın, “Geldiğimiz noktada durumumuzun ne olduğunu kamuoyuyla çok açık ve şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz. Maalesef son 15-20 gündür ilimizde vaka artışlarının olduğunu hepimiz görüyoruz. Bu vaka artışlarının önüne geçebilmek için de yoğun bir şekilde çalışıyoruz, tedbir alıyoruz. Getirilen kurallara uyulup uyulmadığıyla ilgili denetimlerimizi de devam ettiriyoruz. Öncelikle kurallara uyan, kısıtlamalara ailesi ile birlikte uyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Herkesin bu verilen mücadelenin bir parası olduğunu ama can sıkıcı, duyarsız davranışlarla da karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Günaydın, şunları kaydetti:

Bu okul yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacağını belirten Günaydın, “Burada bir kez daha hatırlatıyorum, lütfen bu kurallar toplum sağlığının korunmasıyla ilgili kurallardır. Yöneticilerimizin, öğrencilerimizin daha çok da öğrencilerimizin birlikte yaşadığı ailelerinin sağlığının korunması için getirilen kurallardır. Siz bu kurallara uymadığınız zaman toplumun sağlığını tehlikeye atıyorsunuz. Bu da kabul edilebilecek bir durum değil” ifadelerini kullandı.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap