Yüzüklerin Efendisi’nin Aragorn’u, Wolverine rolünü neden geri çevirdiğini açıkladı

by Haber Fora

Yüzüklerin Efendisi (The Lord Of The Rings) film serisinin yıldızı Viggo Mortensen, 2000 yapımı X-Men’deki Wolverine (Hugh Jackman) karakteri için o dönem 20th Century Fox ve yönetmen Bryan Singer’la görüştüğünü söyledi.

Mortensen, aynı karakteri defalarca canlandırma fikrini rahatsız edici bulduğu için teklifi geri çevirdiğini belirtirken, oğlunun da bu kararı almasında pay sahibi olduğunu ekledi.

Screen Rant’in aktardığına göre, ünlü oyuncu şöyle konuştu:

Altmış iki yaşındaki oyuncu, oğlu Henry’yi de kendisine şans getirmesi için Singer’la yaptığı toplantıya götürdüğünü ifade etti. Sıkı bir X-Men hayranı oğlunun, Singer’ın Wolverine başta olmak üzere X-Men üyelerini tasvir edişini beğenmediğini ve “Bu yanlış, bu böyle değil” dediğini aktardı.

Mortensen, yönetmenin daha sonra, oğluna Wolverine’i bilip bilmediğini sorduğunu Henry’nin “Evet ama o böyle görünmüyor” dediğini belirtti.

Toplantının geri kalanı Singer’ın, oğluna yaptığı değişiklikleri açıklamaya çalışmasıyla geçerken Mortensen sözlerini şöyle sürdürdü :

İlk tercih olmasa da Jackman, Wolverine’i X-Men serisinin en popüler karakteri haline getirmiş, 17 yıl boyunca 8 filmde süper kahramana hayat vermişti. Mortensen de “Bence Jackman harikaydı. Eminim hiç kimse, bunu ondan daha iyi yapacak bir kişiyi hayal edemezdi” diyerek Avustralyalı oyuncuya hakkını teslim etti.

Haber Fora, Screen Rant, IGN, NME

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap