Zengin’den “çıplak arama” tartışmalarına ilişkin açıklama: Terör örgütünün bir eylemine itiraz ettim, konu o yüzden büyüdü

by Haber Fora

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

AK Parti’li kadınlara ve siyasetine saldırılar olduğunu öne süren Zengin, Uşak cezaevinde “çıplak arama” yapıldığı iddialarıyla ilgili kullandığı sözlerine ilişkin, “Ben münhasır bir konu için Uşak için, münhasır bir isim için konuştum. Uşak’ta böyle bir olay yaşanmamıştır. Onlar da biliyorlar böyle bir olay yaşanmadığını. Fakat onlar bilerek ve isteyerek, AK Parti aleyhine kampanya başlattılar” ifadelerini kullandı.

“Bir terör örgütünün yaptıkları kampanyanın parçası haline geldiklerini düşünüyorum” ifadelerini kullanan Zengin, konuya ilişkin yetkililerle görüştüğünü ve Uşak’ta böyle bir olayın yaşanmadığını savundu.

Zengin ayrıca, “Ben binlerce kadının hayattaki mücadelesine destek verdim. Başörtülü bir kadın olarak benim özel bir hassasiyetim var, ben kendim meseleyi anlamadan nasıl ‘olmamış’ diye itiraz edebilirim ki” ifadelerini kullandı.

Zengin, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Çıplak arama düzenlemesinin değişmesinin söz konusu olup olmadığı sorusu üzerine Zengin şu cevabı verdi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap